- 🌀 GeresnisVariantas.lt
- Posts
- ♻️ Microsoft DI, kuris leis stebėti darbuotojus, OpenAI atsisveikina su CEO, netikslios viešinamos statistikos iš Lietuvos portalo ir Kinijos kuriama DI ateitis
♻️ Microsoft DI, kuris leis stebėti darbuotojus, OpenAI atsisveikina su CEO, netikslios viešinamos statistikos iš Lietuvos portalo ir Kinijos kuriama DI ateitis
+7 Nauji DI įrankiai skirti tavo darbui pagerinti.
♻️ Microsoft DI, kuris leis stebėti darbuotojus, OpenAI atsisveikina su CEO, netikslios viešinamos statistikos iš Lietuvos portalo ir Kinijos kuriama DI ateitis
🔥 Šios savaitės svarbiausios naujienos tau:
♻️ Microsoft pristatys naujus kompiuterius su darbuotojų veiklą stebinčiu DI
🦀 Jie didina pardavimus naudojant konkurentų duomenis
🌊 Dirbtinis intelektas darbo rinkoje: artėjantis cunamis ar švelni bangelė? - Verslo žinios
❌ Pasitraukė įmonės OpenAI CEO Mira Murati
💎 Nauja verslo rinka, sukurta Kinijos taisyklių
⚒️ +6 nauji DI įrankiai (marketingui, pardavimams ir angelų paieškai)
Kas naujo trumpai: Amerika nesiliauja keistis, Kinija bando kontroliuoti neišvengiamą DI progresą, o mes džiaugiamės DI proveržiu didinant pardavimus. Kaip? Su šios savaitės karščiausiomis DI temomis verslui. Geresnisvariantas – vienintelis ir didžiausias DI naujienų šaltinis Lietuvoje – pristato! 🚀
♻️ Microsoft pristatys naujus kompiuterius su darbuotojų veiklą stebinčiu DI
Milžinė Microsoft pasidalijo nauja inovacija „Recall“, kuri bus pasiekiama nuo kitų metų kovo mėnesio. Kas yra „Recall“? Šis DI kas porą sekundžių fotografuoja tavo kompiuterio ekraną ir fiksuoja, ką veiki prie kompiuterio. Tai – pirmoji funkcija. Antroji – DI, tai Recall mokosi iš surinktų duomenų ir leidžia tau informaciją atkurti paieškos principu. Kas leidžia tau ieškoti ir atrasti failus, svetaines, užrašus ar pokalbius, kuriuos matei dirbdamas prie kompiuterio. Nesvarbu, ar pokalbis vyko „Teams“, „WhatsApp“, ar ieškojai produkto skaidrėse, ar internete – DI modelis tau padės surasti, ko ieškai.
Tačiau po šia technologija slypi kai kas daugiau. DI modelis bus naudojamas ne tik darbuotojų, bet ir pačių įmonės IT administratorių reikmėms užtikrinant kad darbuotojai dirba.
Norint užtikrinti saugumą, IT administratoriai turės prieigą prie DI padarytų nuotraukų archyvų.
Darbas iš namų ar biuro taps matomas darbuotojo akimis.
Darbdaviai gaus tiesioginius įrodymus, patvirtinančius darbuotojo darbo nuopelnus ar neveiklumą.
Mano manymu, šis DI pokytis atvers dar didesnes galimybes kibernetinio saugumo įmonėms pasipelnyti. Fiksuojamas ekranas bus nuskaitytas, ir kai bus naudojamasi tam tikrais nepatvirtintas puslapiais, darbuotojo prieiga bus ribojama arba apie jo veiksmus bus pranešta jo vadovui. Viskas įmanoma su šia Microsoft technologija. Tai gąsdina, tačiau tokią ateitį mums kuria Microsoft su savo įranga. Tikėtina, kad šis DI modelis sukels ne vieną konfliktą, diskusiją ir nepasitenkinimą. Tačiau teisinis pagrindas ir jo panaudojimas bus nustatytas tiek Europos mastu, tiek ir po to – kiekvienos įmonės politikos, priklausomai nuo to, kaip kiekvienas norės išnaudoti šį įrankį. Pliusų ir minusų daug.
🌀 Nors Microsoft dar viešai neatskleidė funkcijos – stebėti vieno darbuotojo ekraną iš kito kompiuterio. Tai bus saugos personalas, kuris tokio funkcionalumo pareikalaus su tikslu prižiūrėti ir kontroliuoti įmonės saugumą matant darbuotojo veiksmus ir administruojant saugą prie kompiuterio.
🦀 Jie didina pardavimus naudojant konkurentų duomenis
Praėjusią savaitę susitikau su lietuvių Botis komanda ECOM24 renginyje ir nuo pirmo kontakto buvau sužavėtas. Retas, kuris renginiuose taip sklandžiai atsako į įvairius klausimus ir prisistato savo produktą. Konkrečią naudą teikiantis produktas su išraiškingu vizualu, dideliu funkcionalumu ir patrauklia kaina. Realiai, tai viskas ko reikia turinčiam e. parduotuvę ar planuojančiam ją paleisti, kad ji būtų sėkminga iškart dabar, o ne po metų.
Man idomiausios Botis produkto funkcijos(čia ne visas sąrašas):
Kainų stebėjimas 24×7×365
Aiški kainų palyginimo konsolė
Kainų svyravimo pranešimai
Tik su Botis konkurentai pritrauks tau klientų – nes tavo kaina bus geriausia.
🌊 Dirbtinis intelektas darbo rinkoje: artėjantis cunamis ar švelni bangelė? - Verslo žinios
Verslo žinios pasidalijo straipsniu, kuriame siekiama atskleisti, kokią įtaką DI (dirbtinis intelektas) daro mūsų karjerai ir kaip keičiasi ateitis tiems, kurie jį naudoja ar planuoja nenaudoti. Pasidalinti rezultatai mane verčia būti skeptiku.
Įmonės „Implement Consulting Group“ padaryta apklausa „Google“ įmonės užsakymu rodo, kad Europa tik pamažu integruojasi į DI rinką, o dauguma pokyčių dar tik vertinami, siekiant įžvelgti ilgalaikę DI naudą.
Bet ar tai tiesa? Tikrai ne. Viešos ir privačios įmonės, net pavieniai asmenys jau dažnai naudoja DI kasdien. DI padeda įmonėms taupyti, nes nebereikia samdyti papildomų darbuotojų – užtenka mokėti mėnesinį DI mokestį ir naudotis įvairių sričių specialistų paslaugomis per pasirinktą DI įrankį.
Tai pilnai imanoma naudojant komandą “Atsakyk kaip” ir nustatant DI vaidmenį:
“Atsakyk kaip kad tu būtum marketingistas iš įmonės Bolt 2022 metais”
Esamų įgūdžių be di neužteks
Paviešinta apklausa rodo, kad dirbtinį intlektą naudoja tik 5% visų lietuvos įmonių. Man šis skaičius atrodo labai žemas ir neatitinkantis realybės. Iš to, ką pastebiu.
Nuoroda į šaltinį(Lietuvos statistikos portalas)
Esami verslai aktyviai perka mokymus ir DI licencijos savo darbuojams su tikslu kelti darbuotojų kompetenciją.
Visi jauni verslai naudojasi DI ir užuot samdę papildomą darbuotoją, pasinaudoja freelanceriais bei DI, su kuriuo gali dirbti iki paryčių.
2024m. Didžiausias sėkmės variklis įmonėms – noras mokytis dirbti su DI. Investicijos į pardavimus, reklamą, technologijas ir darbuotojų saviugdą yra būtinos, norint sukurti stiprų verslą. Ar dirbtinis intelektas yra cunamis? Šiuo metu tikrai taip.
Verslas yra stiprus tiek, kiek jo vadovybė.
⚡️Savaitės klausimas:
👀 Kiek išleidi reklamai per metus |
Praėjusios savaitės klausimo rezultatai:
Kai kalbi apie dirbtinį intelektą, jį vadini AI ar DI? 🤔
✅ AI (artificial intelligence) - 71.43%
❌ DI (dirbtinis intelektas) - 28.57%
💬 Komentaras: DI gražiau skambą :)
❌ Pasitraukė įmonės OpenAI CEO Mira Murati
Viena labiausiai stebimų įmonių pasaulyje OpenAI sulaukė vadovybės pokyčių, kurie gali turėti įtakos net ir Lietuvoje. Žvelgiant atgal ChatGPT buvo nemokamas ir turėjo tiksla tokiu būti kai buvo kuriamas kartu su Elonu Musku, tačiau vėliau įmonės savininkas Sam Altman nusprendė nutraukti nemokamos atviro kodo versijos kūrimą ir pakeitė įmonės politiką iš nemokamos į mokamą, taip padarant įmonę pelno siekiančia organizacija.
Dauguma žmonių, kurie dirbo su Altmanu nuo pat pradžių ir kūrė atvirojo kodo viziją, jau paliko įmonę. Tarp jų – ir buvusi CTO Mira Murati, kuri neseniai paskelbė apie savo pasitraukimą. Ji buvo svarbi figūra pristatant ChatGPT-4 ir vadovavo reikšmingiems projektams ir dirbant prie naujo ChatGPT5.
Nemokamos temos pabaiga. Tema tęsiasi tik su Premium prenumerata.
💎 Nauja verslo rinka, sukurta Kinijos taisyklių(Tik premium nariams)
🛠️ TOP 5 Naujausi DI įrankiai, atrinkti tau
🦸 Blaze - Vienas įrankis atstoja visa reklamos agentūrą (nuoroda su nuolaida)
✅ Doplac - CRM, kuris turi daugiau funkcijų ir yra pigesnis negu tavo CRM. (X)
🔒️ Premium turinys - Sužinok, kur yra tavo klientas ir reklamuok ten per socialinę mediją.
🔒️ Premium turinys - Rask savo angelą investuotoją tarp daugiau nei 1 000 kontaktų, ieškančių investavimo galimybių.
🔒️ Premium turinys - Sužinok, kaip tavo įmonė gali reklamuotis kitoms įmonėms.
🎁 🔒️ Premium turinys - Sužinok, ar tavo klientas tikras, prieš siųsdamas jam laiškus.
Pilnas turinys yra prieinamas tik Premium nariams ⭐
Ką gausiu su premium? Kas savaitę gausi tik atrinktas, naudingiausias DI naujienas, kurios suteiks tavo verslui Lietuvoje konkurencinį pranašumą ir užsidirbti iš dirbtinio intelekto.
Already a paying subscriber? Sign In.
Ar tavo verslas pasiruošęs užsidirbti iš dirbtinio intelekto?:
- • Atrinktos DI naujienos verslui Lietuvoje.
- • Aukščiausio lygio DI įrankiai, kurie veikia.
- • Neribota prieiga prie vertingo turinio, už kurį kiti sumoka tūkstančius mokymuose.
- • Pristatomi įrankiai suteikia tau galimybę išsiversti be konsultantų ar mokytojų pagalbos.
- • Kas savaitę atrenkami penki naujausi ir efektyviausi rinkoje įrankiai, kuriuos gali iškart panaudoti savo versle. Analogo tam Lietuvoje nėra.
- • Pateikiamas turinys yra lietuvių kalba, be jokio IT žargono!